Kariera / Infrastruktura

Infrastructure Engineer

Jesteśmy zespołem pasjonatów nowych technologii, którzy wspierają firmy i organizacje na drodze do cyfrowej transformacji. Łączy nas zapał, ambicja i zaangażowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i nawzajem wspieramy. Szanujemy swój indywidualizm i styl bycia. Dołącz do nas aby rozwijać największą polską chmurę publiczną, która znalazła się w prestiżowym rankingu Deloitte Fast50.

Stanowisko

Szukamy osoby, która do zespołu inżynierów infrastruktury Oktawave i będzie mieć realny wpływ na kształt naszych usług w najbliższej przyszłości.

Twoje zadania

  • utrzymanie w działaniu platformy wirtualizacyjnej bazującej na rozwiązaniach VMware
  • aktywne wsparcie i optymalizowanie działania infrastruktury, a także automatyzowanie codziennych zadań
  • wdrażanie nowych rozwiązań, również tych zaproponowanych przez Ciebie
  • administracja usługami i serwerami wspomagającymi pracę całej platformy

Nasze oczekiwania

Rozumiemy, że zakres zagadnień współczesnej administracji systemami IT jest bardzo złożony, dlatego będziemy niezwykle zadowoleni, jeśli jako kandydat posiadasz wiedzę w przynajmniej dwóch obszarów:

  • zarządzanie systemami operacyjnymi Linux, podstawowa znajomość systemów Windows
  • wiedza z zakresu sprzętu używanego w centrach danych tj. macierze, jbod, blade, switche (LAN/SAN)
  • zarządzanie rozwiązaniami konteneryzacji Docker, Kubernetes
  • znajomość rozwiązań do automatyzacji takich jak Ansible, Salt, Puppet
  • znajomość technologii takich jak Redis, Cassandra, Storm, RabbitMQ, ElasticSearch

Dodatkowo docenimy

  • używanie Pythona, Basha, Perla lub Ruby’ego do automatyzowania codziennej pracy

Nasze wyobrażenia o idealnym kandydacie

  • czuje się dobrze w dwóch lub trzech ww. obszarach
  • potrafi organizować własną pracę i bierze za nią odpowiedzialność
  • wykazuje gotowość do obsługiwania dyżurów alarmowych, tj. reagowania na nocne krytyczne incydenty w wewnętrznej infrastrukturze
  • odpowiedzialnie podchodzi do zagadnień bezpieczeństwa infrastruktury
  • dba o stabilność i ciągłość działania usług
  • angażuje się w zapewnienie SLA
  • ma rozwinięte umiejętności interpersonalne: potrafi komunikować się i współpracować z innymi zespołami
  • pomaga innym i chętnie dzieli się wiedzą
  • potrafi dokumentować postępy swojej pracy
  • ma silny, ale przyjazny i bezkonfliktowy charakter
  • stale dąży do udoskonalania swoich umiejętności
  • wykazuje inicjatywę, kreatywność i pomysłowość
  • wykazuje trzeźwą ocenę sytuacji i ma zdolności sprawcze

Oferujemy

  • rozwój osobisty i dużo nauki
  • realny wpływ na kształt naszych usług
  • aktualny, stale zmieniany stos technologiczny
  • możliwość pracy w różnych konfiguracjach projektowych
  • możliwość pracy w zwinnym, profesjonalnie zorganizowanym środowisku pracy
  • możliwość wyboru technologii projektowanych rozwiązań
  • atrakcyjne i motywujące wynagrodzenie

Miejsce pracy

Warszawa, mazowieckie

Chcesz z nami pracować?

Benefity

  • Elastyczne godziny pracy

  • Praca z domu, jeśli potrzebujesz

  • Prywatna opieka medyczna

  • Karta Multisport

  • Ubezpieczenie na życie

  • Ekstra urlop za staż