Webinary o Chmurze

Zapraszamy na webinary o chmurze i najważniejszych rozwiązaniach zwiększających wydajność zespołów IT. Dowiedz się, jak zbudować przewagę dzięki technologii i poznaj opinie ekspertów.

Polecany webinar

Jak przenieść VMware z lokalnego centrum do AWS?

Czym właściwie jest VMware on AWS? Jakie są korzyści biznesowe i techniczne na podstawie use case'ów? W jaki sposób bezboleśnie przenieść lokalną infrastrukturę do chmury?


scope of services

Making your cloud cost-effective

It takes time and resources to stay up-to-date with the ever-changing cloud service landscape. It takes even more knowledge to compose the infrastructure so that it can use its potential. Oktawave experts have the skills and experience to help you select the best services for your cloud infrastructure
while optimizing the costs.

07.07.2021
hover arrow

Jak zarabiać na chmurze?

Chcesz zacząć zarabiać na chmurze? Zostań partnerem Oktawave. Obejrzyj webinar i dowiedz się, kto może przystąpić do programu Smart Benefit 2.0. Zobacz, jak krok po kroku dołączyć do programu i poznaj korzyści ze współpracy z Oktawave.

20.05.2021
video hover arrow

Sztuka sterowania Kubernetesami w chmurze

O zagadnieniach dotyczących pracy ze środowiskiem K8s opowiedział podczas konferencji Best In Cloud 2021 Zbigniew Kamiński, Multicloud Engineering Team Director w Oktawave.

22.04.2021
hover arrow

Jak przenieść VMware z lokalnego centrum do AWS?

Nagranie z webinaru live pt. "To działa! Przenieś VMware z lokalnego centrum do AWS i odkryj zalety chmury".

08.04.2021
hover arrow

Ile kosztuje DRC
w chmurze?

Dlaczego plan odtwarzania po awarii (Disaster Recovery) jest kluczowym elementem zapewnienia ciągłości działania infrastruktury i systemów IT? Ile kosztuje wdrożenie go? Czy nie wystarczy backup raz na tydzień?

03.02.2021
video hover arrow

Omnichannel w chmurze z SAP Hybris

Co to właściwie jest "omnichannel" i jaki związek ma on z chmurą? Co poza infrastrukturą może dostarczyć chmura? Czy można zorganizować proces CI/CD w chmurze bez Kubernetesa?

03.02.2021
video hover arrow

Chmura hybrydowa w biznesie online

Jak chmura hybrydowa usprawnia funkcjonowanie przedsiębiorstwa na kilku rynkach? Jak w trakcie migracji do chmury budować zaufanie między klientem a dostawcą, by zapewnić bezpieczeństwo systemów i danych? Czy modern workspace faktycznie zmienia organizację pracy na lepsze?

17.11.2020
video hover arrow

Korzyści z Kubernetesa

W jaki sposób zarządzana usługa Kubernetes pomaga rozwiązać konkretny problem z utrzymaniem infrastruktury IT? Które narzędzia warto wykorzystać w trakcie transformacji chmurowej? Jakie trudności pojawiają się w trakcie zmiany monolitów do mikroserwisów.

10.11.2020
video hover arrow

Korzyści biznesowe z migracji do chmury

Tematem rozmowy były korzyści biznesowe z migracji do chmury, takie jak możliwość skupienia się na rozwoju usług własnych oraz otwarcie drogi do konteneryzacji (Kubernetes) i szerokich zmian w aplikacjach.

03.11.2020
video hover arrow

Jak przenieść biznes do chmury?

Kiedy myśleć o migracji do chmury? Jak zaplanować migrację do chmury? Jakie wyróżniamy modele migracji? Co warto wiedzieć o migracji do chmury, zanim się na nią zdecydujemy?

29.09.2020
hover arrow

Jak skutecznie wdrożyć Data Lake?

Jak wdrożyć Data Lake w podejściu serverless? Jakie są zalety tego rozwiązania? W jaki sposób AWS Lake Formation pomaga w pokonywaniu wyzwań związanych z wdrożeniem i zarządzaniem Data Lake?

28.05.2020
hover arrow

Jak wdrożyć chmurę w organizacji?

Sposób wdrożenia chmury ma decydujący wpływ na efekt - czasem większy, niż sam wybór rozwiązania.

16.07.2019
hover arrow

250 serwerów do chmury w 2,5 miesiąca. Możliwe?

Obejrzyj wspólną prelekcję Edipresse i Oktawave z Infoshare 2019, z której dowiesz się m.in. jak bezpiecznie i szybko zmigrować duże serwisy www do chmury publicznej.

29.05.2019
hover arrow

Architektura systemów IT -
dobre praktyki

Jak wykorzystać nowoczesne usługi chmurowe do podniesienia poziomu bezpieczeństwa systemów IT w Twojej organizacji lub biznesie?

Nasi

Prelegenci

Zbigniew Kamiński

Cloud Masters & Premium Support Director @ Oktawave

Zbigniew Kamiński

Z chmurą Oktawave związany od 8 lat, w branży IT od 1999 roku. Zarządza zespołami Premium Support i Cloud Masters, wyspecjalizowanymi w analizie, optymalizacji, migracji i utrzymaniu systemów IT w chmurze. Odpowiada za wsparcie dużych portali internetowych: TUI.PL, PRACUJ.PL czy serwisy grupy EDIPRESSE, w trakcie i po migracji do chmury. Doradza w zakresie optymalnego zarządzania chmurą prywatną, publiczną, hybrydową oraz środowiskami multicloud. Pomaga skorzystać z rozwiązań globalnych takich jak AWS, Azure, GCP.

Dymitr Mażar

CTO @ Edipresse Polska

Dymitr Mażar

Odpowiedzialny za rozwój serwisów internetowych generujących łącznie ok. 120 mln odsłon miesięcznie (m.in. polki.pl, wizaz.pl, party.pl, viva.pl, mamotoja.pl). Doświadczony IT Manager, od ponad 16 lat zarządzający IT w spółkach działających w obszarze mediów, internetu, sprzedaży, finansów i usług. Obszary zainteresowań: programowanie, projektowanie architektury i usprawnienie wydajności złożonych systemów IT, optymalizacja procesów biznesowych.

Maciej Kuźniar

COO @ Oktawave

Maciej Kuźniar

Pomysłodawca, główny architekt i COO największej polskiej chmury obliczeniowej Oktawave. Wcześniej, od 2003 r. związany z K2 Internet S.A., gdzie odpowiadał za rozwój i utrzymanie infrastruktury IT i współtworzył biznesowy sukces działu zajmującego się hostingiem zaawansowanych systemów IT dla kluczowych klientów. Autor koncepcji technologicznie wspierających rozwój biznesu oraz rozwiązań architektonicznych, gwarantujących wysoką dostępność i spełniających rygorystyczne wymogi serwisowe.

Maciej Langman

CEO @ Mobiltek

Maciej Langman

Menadżer specjalizujący się w ocenie i uruchamianiu nowych projektów. Szczególnie zainteresowany projektami interdyscyplinarnymi, obejmującymi różne technologie i biznesy, wymagającymi dedykowanego podejścia. Doświadczony w projektach z zakresu telekomunikacji i finansów - m.in. płatności mobilne, doładowania na kartę, SMS Premium.

Konrad Bławat

CTO @ FRU.PL

Konrad Bławat

Mirosław Bartnik

CTO @ Enginiety

Mirosław Bartnik

13 years in IT, 9 years of e-Commerce experience. Engineer and architect at heart, supporting big brands on their path to digital transformation. Focused on ENGINIETY’s strategic field of technologies, their adaptation within the organisation and technological and architectural direction.